„Bogusław X – Gryfita” to najnowsza publikacja Zamku Książąt Pomorskich skierowana do najmłodszych czytelników. Autorką wydawnictwa jest ilustratorka i graficzka Aleksandra Szwajda. Konsultacji merytorycznej udzieliła Joanna A. Kościelna. Redakcji językowej i korekty dokonała Ewa Szostak.

Książka poświęcona jest postaci Bogusława X (1454-1523). Autorka w krótkich tekstach przedstawia najważniejsze wydarzenia z historii Księstwa Pomorskiego czasów panowania „Wielkiego Księcia” (ślub z królewną Anną Jagiellonką, reforma skarbu, podróż do Ziemi Świętej, walka z rozbojem na drogach) i pięknie je zilustrowała. Młody odbiorca – wkrótce, mamy nadzieję – entuzjasta historii, odkrywać będzie przeszłość także poprzez formy aktywizujące, gry i zabawy: kolorowanki, wykreślanki, rysowanki.

Publikacja „Bogusław X – Gryfita” powstała w ramach zadań edukacyjnych promujących wiedzę o historii i kulturze Księstwa Pomorskiego realizowanych przez Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Projekt książki powstał w kooperacji Wydziału Współpracy Terytorialnej i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego oraz Wydziału Grafiki Akademii Sztuki w Szczecinie w ramach zadań „Szlak Gryfitów”.

Publikację wydrukowano w firmie ZAPOL Sobczyk Sp.j.

Obecnie książkę można zakupić w internetowym sklepie Zamku
http://bilety.zamek.szczecin.pl/MSI/OrderProduct.aspx
a także w Kasie Zamku (wejście A).Obecnie kasa czynna jest tylko na godzinę przed zamkowymi wydarzeniami.

Polecamy zakup w esklepiku. Możliwy jest odbiór osobisty.

https://www.facebook.com/grupazapol/photos/a.255015231273441/3702535689854694/