13-20 stycznia 2013 r. Grupa ZAPOL uczestniczyła w misji gospodarczej do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, połączonej ze zwiedzaniem targów ekologicznych World Future Energy Summit 2013 w Abu Dhabi.

Grupa ZAPOL to firma dążąca do ciągłego rozwoju i otwarta na nowoczesne rozwiązania w biznesie. Dlatego też podjęto decyzję o udziale w podwójnej – gospodarczej i ekologicznej – misji do Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Wyjazd zorganizowała Polska Fundacja Ekologiczna ze wsparciem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Przedstawiciele Grupy ZAPOL spotkali się w Abu Dhabi z polskim służbami dyplomatycznymi oraz oczywiście z arabskimi przedsiębiorcami, aby wymienić się doświadczeniami w prowadzeniu firm. Kluczowym wydarzeniem podczas tego wyjazdu były jednak targi ekologiczne World Future Energy Summit 2013. Wśród spotkań udało się również zwiedzić kilka obiektów, przy powstaniu których zastosowano ciekawe projekty i rozwiązania proekologiczne.