1 marca 2013 r. – Prezes Grupy ZAPOL Mirosław Sobczyk odebrał z rąk redaktora naczelnego zachodniopomorskiego magazynu gospodarczego prestiżową nagrodę „Perłę Biznesu” w kategorii Osobowość Biznesowa 2012. Nagroda jest przyznawana przez czasopismo „Świat Biznesu” już od 9 lat. Zwycięzców spośród 30 nominowanych wyłoniła Kapituła Konkursowa składająca się z ekonomistów, przedstawicieli świata nauki oraz szczecińskich publicystów ekonomicznych.

Jak uzasadnił przewodniczący Kapituły, prof. Flejterski, Prezes Grupy ZAPOL został doceniony przede wszystkim za zbudowanie od podstaw oraz efektywne prowadzenie firmy przez 20 lat, co pozwoliło jej stać się jednym z największych zachodniopomorskich przedsiębiorstw w branży poligraficznej oraz ugruntować swoją pozycję na rynku. Nie bez znaczenia jest również wspieranie lokalnych środowisk, sportowców, artystów oraz działalność charytatywna Mirosława Sobczyka.

– Przyjmuję tę nagrodę ze wzruszeniem, ale i pokorą, bo wiem, że jest na tej sali wielu, którzy zasłużyli na tę perłę w takim samym stopniu jak ja – mówił Prezes Grupy ZAPOL, odbierając statuetkę z rąk Włodzimierza Abkowicza. – Niech to będzie więc nagroda zbiorowa, dla wszystkich przedstawicieli biznesu. Przyszło nam żyć w trudnych czasach, ale jeśli zdecydowaliśmy się już wejść w biznes, musimy trwać, rozwijać się i zarabiać, a jednocześnie pamiętać, że funkcjonujemy w społeczności. To bardzo ważne, abyśmy potrafili w momencie, gdy nam się powodzi, dzielić się z tymi, którzy tego potrzebują, i wspierać naszą społeczność.