Wydawnictwo ZAPOL przygotowało publikację okolicznościową pt. „Pomorze Zachodnie”. W tym jedynym w swoim rodzaju albumie opublikowane są zdjęcia cenionego i uznanego fotografa Marka Czasnojcia, który mieszka w Szczecinie od prawie 60 lat i dokumentuje rozwój miasta oraz regionu – zgromadził prawie dwa i pół miliona zdjęć. Publikacja zawiera także prace fotograficzne niezmordowanego historyka, znawcy historii miasta i regionu, prof. Tadeusza Białeckiego, a także zdjęcia ze zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie i Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu.

Okazją do powstania prezentowanego albumu jest 75-lecie przejęcia tych ziem przez Polskę. Aby podołać temu zadaniu trzeba było wiele trudu i wyrzeczeń. Mam nadzieję, że zestawiając fotografie sprzed lat z obecnym stanem zagospodarowania Pomorza Zachodniego, powstał wyraźny obraz zmian. Czy na lepsze? Chyba tak, ale zawsze pozostaje szczypta niedosytu…

Marek Czasnojć (fragment publikacji)

Ta niezwykle potrzebna publikacja powstała dzięki wsparciu Województwa Zachodniopomorskiego, a mecenasem wydania jest Szczecińska Energetyka Cieplna.

Album „Pomorze Zachodnie” to prawdziwy news wydawniczy tego roku na Pomorzu Zachodnim. Publikacja zawiera ponad 300 fotografii miejsc skrywających wiele niezwykłych historii i tajemnic.

Konferencja prasowa, odbędzie się 26 maja o godzinie 12.30 na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich.

https://www.facebook.com/124307637677535/posts/3962326633875597/

https://fb.me/e/2ey6Kn7oO

Przedsięwzięcie powstało dzięki wsparciu Województwa Zachodniopomorskiego

Pomorze Zachodnie logo