20 czerwca 2013 r. – W debacie „Co z tą pracą?” w Galerii Kaskada w Szczecinie dyskutowali naukowcy, pracodawcy i pracownicy, urzędnicy, studenci, absolwenci i uczniowie. Na widowni zasiadło ponad 150 osób. Jak można poprawić swoją konkurencyjność na rynku pracy? Czy naprawdę warto jest rozpoczynać karierę zawodową już w trakcie studiów? Dlaczego od świeżo upieczonego absolwenta wymaga się bogatego doświadczenia zawodowego? Te i inne drażliwe pytania padały z ust uczestników spotkania. Największym atutem spotkania był fakt, że przy jednym stole zasiedli przedstawiciele wszystkich zainteresowanych stron – i przystąpili do dyskusji. Debatę poprowadził dziennikarz TVP Dariusz Baranik.

Okazją i pretekstem do spotkania był fakt, że w Galerii Kaskada po raz pierwszy zaprezentowane zostało wszystkim – pracującym, bezrobotnym i innym – najnowsze, ponad 600-stronicowe dzieło 50 autorów z Polski i Niemiec: „Co z tą pracą? Pomorze Zachodnie w perspektywie interdyscyplinarnej i międzynarodowej”. W panelu dyskusyjnym zasiadł redaktor naukowy książki „Co z tą pracą?” – prof. Stanisław Flejterski. Na pytania publiczności odpowiadał również jeden z najbardziej znanych polskich ekonomistów – prof. Grzegorz Kołodko.

Nie jest wielkim zaskoczeniem, że temat pracy budzi w naszym społeczeństwie wielkie emocje i zainteresowanie – dotyczy on przecież lub będzie dotyczyć każdego! Do stoiska z pierwszymi egzemplarzami książki ustawiła się długa kolejka. Wyjątkową atrakcją dla czytelników była możliwość otrzymania autografów i dedykacji autorów oraz indywidualnej rozmowy z twórcami publikacji.

Wejdź na stronę e-zapol.com.pl. Książka „Co z tą pracą” wciąż w sprzedaży.