5 lipca zapraszamy na Jasne Błonia. Czekamy na Państwa przy popularnej „Bartłomiejce”. Na specjalnym stoisku będzie można kupić przygotowane przez wydawnictwo ZAPOL publikacje, albumy oraz gadżety związane ze Szczecinem.

Szczególnie polecamy album ”SZCZECIN-metamorfozy” przygotowany na 75.rocznicę polskiego Szczecina. To unikatowa publikacja ze zdjęciami cenionego fotografa, Marka Czasnojcia oraz fotografiami ze zbiorów znawcy historii miasta – prof. Tadeusza Białeckiego i Muzeum Narodowego w Szczecinie. Nie jest to praca stricte historyczna. To metamorfoza miasta na przestrzeni 75 lat. Od ruin, poprzez lata odbudowy, aż do dzisiaj. Album jest tak zaprojektowany, by w miarę możliwości, zestawić obrazy tak, aby te same miejsca sprzed lat były rozpoznawalne na współczesnych fotografiach. Dla tych Państwa, którzy kupią tego dnia ten wyjątkowy album, czeka niespodzianka. Zorganizowana będzie także plenerowa wystawa Marka Czasnojcia, na której będzie obecny autor. To niepowtarzalna okazja do rozmowy czy uzyskania autografu.

Nie zapominamy także o najmłodszych mieszkańcach Szczecina. Wydawnictwo ZAPOL przygotowało okolicznościową książeczkę, do której dołączono kredki. Sprawdzimy w jakich kolorach widzą nasze miasto dzieci 😊

Do zobaczenia w najbliższą niedzielę o 12.