Obserwator morski 2020 05 zapowiedź

W majowym wydaniu „OBSERWATORA morskiego” wiele uwagi poświęcono skutkom gospodarczym i społecznym wciąż trwającej pandemii koronawirusa. W tym kontekście warto zwrócić uwagę na wywiad z prezydentem Szczecina Piotrem Krzystkiem, który opowiada o działaniach miasta w tej wyjątkowo trudnej dla wszystkich sytuacji. W numerze napisano również o działaniach rządu, które mają pomóc polskiej gospodarce przetrwać pandemię, a także o tym jak poszczególne firmy dają sobie radę w tych czasach. Zwrócono uwagę, że bez przeszkód realizowane są np. inwestycje Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście czy Urzędu Morskiego w Szczecinie nad pogłębieniem toru wodnego.

W bieżącym numerze „OBSERWATORA morskiego” także wiele ciekawostek ze świata, np. o pechu słynnego brytyjskiego miliardera Richarda Bransona czy o równie pechowym wenezuelskim okręcie, który staranował samego siebie.

Nie zapomniano również o sprawach ważnych dla lokalnych ludzi morza, a że zbliża się sezon żeglarski, warto przeczytać teksty Krystyny Pohl o znakomicie rozwijającym się kole Ligi Morskiej w szczecińskiej Akademii Morskiej czy Tomka Włocha, który z pozycji doświadczonego żeglarza opowiada o porcie w Lubczynie.

W tym roku przypada 75. rocznica polskiego Szczecina. Wydawnictwo ZAPOL przygotowało unikatową publikację okolicznościową pt. „SZCZECIN – metamorfozy” według pomysłu znanego i cenionego fotografa Marka Czasnojcia. Album jest niezwykłą pamiątką i może być wspaniałym prezentem. Zanim będzie dostępny w księgarniach, można dokonać zamówienia drogą internetową w wirtualnej księgarni wydawnictwa: https://e-zapol.com.pl/produkt/szczecin-metamorfozy/