MUZYCZNE ZAUŁKI SZCZECINA. HAJDUCZKI
Roman Adam Falkowski

17 listopada odbyło się spotkanie ONLINE z autorem książki „Muzyczne Zaułki Szczecina. Hajduczki” Romanem Falkowskim i Barbarą Falkowską. Gospodarzem była Książnica Pomorska.

„Muzyczne Zaułki Szczecina. Hajduczki”. To długo oczekiwana książka o najpopularniejszym żeńskim ansamblu, który powstał w 1969 roku i święcił triumfy na estradach krajowych i zagranicznych w latach siedemdziesiątych XX wieku. Wiodącymi postaciami wspomnień są zarówno dziewczęta tworzące trzon zespołu, jak również wokaliści oraz członkowie grup muzycznych współpracujących z Hajduczkami na przestrzeni kilkunastu lat. Osobą, której nazwisko pojawia się w książce równie często jest inż. Ludwik Zdanowski, kierownik muzyczny, przede wszystkim zaś współtwórca grupy i wielki przyjaciel Hajduczków.

Pomysłodawcą a zarazem narratorem tych ciekawych wspomnień jest Roman Falkowski, mąż jednej z wokalistek zespołu. Autor nie ogranicza się jednak do spisania historii grupy. Wcielając się w rolę cicerone, oprowadza nas po Szczecinie minionych lat. W sposób atrakcyjny i przystępny, nie gardząc obszernymi cytatami czy zakulisowymi anegdotami, przybliża nam liczne wydarzenia artystyczne, opowiada o środowiskach twórczych i poszczególnych osobach, które tworzyły niegdyś kulturę naszego miasta, zwłaszcza tę muzyczną.
Przedsięwzięcie zrealizowano dzięki wsparciu Urzędu Miasta Szczecin i Województwa Zachodniopomorskiego.

Relacja ze Spotkanie ONLINE z autorem książki „Muzyczne Zaułki Szczecina. Hajduczki” Romanem Falkowskim i Barbarą Falkowską, które odbyło się 17 listopada jest dostępna:

https://pl-pl.facebook.com/ksiaznicapomorska/videos/399780117732059

https://www.ksiaznica.szczecin.pl/wydarzenia/single/id/1937

Rozmowę poprowadziła Beata Mikołajewska-Wieczorek.

Pomorze Zachodnie logo