Rok 2023 to rok jubileuszu 60-lecia pracy cenionego fotografika Marka Czasnojcia. Z tej okazji Wydawnictwo ZAPOL wydało album pt. „Nasz dom Szczecin” ze zdjęciami naszego miasta, za pomocą których Marek Czasnojć chciał pokazać swoją wizję Szczecina – rodzinnego miasta.

Uroczysta promocja albumu odbyła się 29 czerwca br. w restauracji „Na Kuncu Korytarza” na Zamku Książąt Pomorskich w ramach spotkania autorskiego, które poprowadziła red. Anna Kolmer ze Stowarzyszenia Dziennikarzy RP „Pomorze Zachodnie”.

Zaproszonych gości, wśród których byli m.in.: Anna Wolska z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, Jarosław Dalecki ze Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej „Pomorze Zachodnie”, Włodzimierz Abkowicz ze „Świata Biznesu”, Elżbieta Kubowska z „Kuriera Szczecińskiego”, Małgorzata Klimczak i Andrzej Szkocki z „Głosu Szczecińskiego”, Marek Osajda z bloga „Bywalec Szczeciński”, Andrzej „Graba” Grabowiecki, powitał prezes spółki ZAPOL Mirosław Sobczyk.

Marek Czasnojć: „Stanąłem przed trudnym zadaniem. Ten album jest podsumowaniem mojej pracy. Miałem pomysł, koncepcję i zrealizowałem ją. Chciałem pokazać Szczecin z najładniejszej strony. Użyłem wiele zdjęć z powietrza, na których widać topografię miasta i jego architekturę”.

Anna Kolmer: „Miłością Marka jest Szczecin i jego ukochane morze”.

Mirosław Sobczyk: „Jest to album podsumowujący, jak zmienił się Szczecin na przestrzeni lat. Wydaje mi się, że ten album pokazuje Szczecin takim, jakim on dzisiaj jest. Są w nim pokazane najpiękniejsze miejsca naszego miasta, w którym warto żyć, warto przebywać, przyjeżdżać, odwiedzać. A jak już wyjedziemy ze Szczecina, to szybko do niego wracamy”.

Mirosław Sobczyk, który współpracuje z Markiem Czasnojciem praktycznie od początku istnienia firmy ZAPOL, czyli prawie 33 lata, powiedział, że w tym czasie Wydawnictwo opublikowało 24 albumy jubilata. Podziękował też sponsorom, m.in. Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Zachodniopomorskiego i Urzędowi Miasta Szczecin.