Już tylko dwa tygodnie dzielą nas od 8. Międzynarodowego Kongresu Morskiego, który odbędzie się 14 i 15 września w Szczecinie.

To niezmiennie od lat jedno z najważniejszych wydarzeń dotyczące gospodarki morskiej w Polsce, gromadzące kilkuset uczestników z kraju i zagranicy. W jego trakcie menedżerowie, naukowcy i eksperci wraz z przedstawicielami rządów oraz instytucji europejskich rozmawiać będą na tematy związane z branżą morską.

Uroczysta inauguracja odbędzie się 14 września o godz. 9.00 w Filharmonii Szczecińskiej. W tym dniu zaplanowano także trzy debaty plenarne: 1. Rozwój portów odpowiedzią na wyzwania transportowe przyszłości. 2. Transport intermodalny kluczem do gospodarczej integracji międzynarodowej na przykładzie inicjatywy Trójmorza i instrumentu TEN-T. 3. Zielony ład – gospodarka morska na rzecz klimatu.

W drugim dniu uczestnicy przeniosą się do budynku Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego Transportu Akademii Morskiej przy ul. Szczerbcowej 4 w Szczecinie. Będą tam debatować w ramach piętnastu paneli dyskusyjnych na tematy związane z portami, żeglugą, ekologią oraz digitalizacją i innowacjami w gospodarce morskiej.

Aby wziąć udział w Kongresie należy się zarejestrować. Szczegółowy program wydarzenia wraz z formularzem rejestracyjnym dostępne są na stronie: https://kongres-morski.com.pl/

Organizatorem Głównym 8. Międzynarodowego Kongresu Morskiego jest Klaster Morski Pomorza Zachodniego, a współorganizatorami Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA, Ministerstwo Infrastruktury oraz Fundacja Kongres Morski.

Patronat honorowy nad tym wydarzeniem sprawuje Ministerstwo Infrastruktury. Resort pełni też rolę opiekuna merytorycznego Kongresu. (Monika Woźniak-Lewandowska)

8. Kongres Morski