PRZEWODNIK „Czas na Szczecin” powstał z myślą o turystach z różnych stron świata, którzy chętnie odwiedzają Pomorze Zachodnie, ale dedykowany jest także mieszkańcom województwa zachodniopomorskiego, którzy mogą poszerzyć wiedzę i zaspokoić historyczną ciekawość.

W przewodniku podano 50 powodów, by odwiedzić Pomorze Zachodnie. W publikacji zawarte są także informacje o najważniejszych imprezach cyklicznych, które odbywają się w regionie, a także niezbędne każdemu turyście: punkty informacji turystycznej, komunikacja, placówki służby zdrowia, najważniejsze telefony, miejsca sprzyjające osobom niepełnosprawnym itp., czy inne ciekawostki.

Podróż po mieście przedstawiono w dwunastu najciekawszych trasach wędrówki. To blisko 200 stron zawierających historię Szczecina, najważniejsze zabytki oraz atrakcje krajoznawcze. Opowieść o tym wyjątkowym mieście została ubarwiona zdjęciami znakomitego fotografika – Marka Czasnojcia.

Przewodnik CZAS NA SZCZECIN został wzbogacony o jeszcze jedną trasę „Między pływającymi ogrodami a krainą 44 wysp”. Zapraszamy w podróż, w trakcie której można podziwiać i utrwalać piękno krajobrazu na całej długości toru wodnego między Szczecinem a Świnoujściem. Początek rejsu u stóp Wałów Chrobrego przy Nabrzeżu Pasażerskim, a koniec – przy Nabrzeżu Władysława IV w Świnoujściu.

PRZEWODNIK „Czas na Szczecin” jest dostępny w języku polskim i niemieckim.

Publikacja została dofinansowana ze środków MIASTA SZCZECIN

Patronem Trasy XII jest UNITY LINE

Mecenat wydawnictwa – SZCZECIŃSKA ENERGETYKA CIEPLNA

https://mobile.facebook.com/story.php?story_fbid=4117499688358290&id=124307637677535

Czas na Szczecin, ulotka