Profesjonalne wydawnictwo – Szczecin

Wydawnictwo jest jednym z filarów działalności Grupy ZAPOL. Uczestniczymy w procesie wydawniczym ciekawych pozycji z różnych dziedzin. Są to przede wszystkim albumy, książki, czasopisma oraz gazetki tematyczne. Wiele tytułów to skrupulatna i wytrwała praca naszego zespołu – w końcu pracujemy od pomysłu do momentu, kiedy książka trafi na sklepowe półki. Często współpracujemy z innymi wydawnictwami, które nam zaufały w zakresie druku, składu lub dystrybucji. Naszym atutem jest własne studio graficzne, a także pracownia introligatorska i profesjonalne maszyny przystosowane do druku książek różnego typu, formatu, faktury i w różnym nakładzie.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do przesyłania propozycji współpracy i Państwa autorskich pomysłów. Jako profesjonalne wydawnictwo w Szczecinie świetnie sprawdzamy się nie tylko w zakresie specjalistycznego i estetycznego przygotowania publikacji, ale także w dopełnianiu formalności związanych z premierą pozycji. Mamy wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu promocji tytułu oraz poszukiwaniu finansowania z tytułu druku i czynności promocyjnych. Możemy Państwa wspomóc na każdym etapie procesu wydawniczego. Zamówienia oraz zapytania w tym zakresie mogą Państwo przesyłać na adres e-mail (wydawnictwo@zapol.com.pl).

Co znajduje się w ofercie wydawnictwa ZAPOL?

Wydawnictwo ZAPOL Szczecin drukuje nie tylko książki! Oferujemy również druk przewodników, map i czasopism. Wydawać by się mogło, że rzeczywistość XXI wieku jest przesiąknięta elektroniką, jednak w wielu przypadkach papier okazuje się niezbędny! Tak jest w przypadku map i atlasów – choć coraz częściej korzystamy z nich na urządzeniach mobilnych, to jednak trwała, namacalna mapka w kieszeni daje poczucie bezpieczeństwa i niezależności od techniki. Ponadto papierowa mapa nigdy się nie rozładuje. Właśnie dlatego nasza grupa ZAPOL wydaje kolejne przewodniki po regionie zachodniopomorskim oraz wykonuje takie zlecenia dla klientów z całej Europy.

Ponadto mapy mogą być elementem promocji regionu lub branży. W tej sytuacji stają się nie tylko praktyczne, ale przede wszystkim pełnią wymiar promocyjny i marketingowy, dzięki czemu mogą przełożyć się na wzrost zainteresowania turystycznego i przynieść z tego tytułu większe dochody dla regionu. Mapy stosuje się w komunikacji biznesowej i turystycznej. Drukując mapę, ułatwiają Państwo życie swoim klientom i kontrahentom. Wydawnictwo ZAPOL sprawi, że Państwa mapa będzie trwała, przejrzysta i poręczna. Warto pamiętać, że rewers mapy lub okładka atlasu są atrakcyjnymi miejscami na reklamę.

Wydawnictwo ZAPOL to o wiele więcej

Ekskluzywne wydania albumowe to kolejna specjalność Grupy ZAPOL. Przygotowujemy dla Państwa piękne obrazy w pięknej oprawie. Współpracujemy ze znanymi fotografami i artystami. Doskonale rozumiemy ideę wydawniczą albumów i to, jak wspaniale dokumentują one wspomnienia. Proponujemy Państwu współpracę i możliwość skorzystania z naszego wieloletniego doświadczenia. Jako lokalni patrioci mamy na koncie szereg pozycji przedstawiających Szczecin oraz województwo zachodniopomorskie. Nasze wydania albumowe cieszą się powodzeniem wśród instytucji dbających o wizerunek województwa. Książka z pięknymi fotografiami, pachnąca tuszem drukarskim, to upominek dla obcokrajowców i gości z Polski. Jednak wśród tytułów wyprodukowanych przez ZAPOL można znaleźć również albumy o innych miastach, regionach, zjawiskach przyrody.

Oprócz map, przewodników i albumów wydawnictwo ZAPOL wydaje też czasopisma według własnego pomysłu, jak i te przygotowane we współpracy z innymi podmiotami. Chętnie uczestniczymy również w procesie powstawania magazynów branżowych zlecanych nam z zewnątrz. Płaszczyzna współpracy jest zróżnicowana w zależności od potrzeb Klienta. Możemy być wydawcą czasopisma, zajmować się składem graficznym oraz drukiem i dystrybucją. Świetnie sprawdzamy się również w poszukiwaniu potencjalnych reklamodawców. Możemy się pochwalić gotowymi realizacjami, jesteśmy na przykład wydawcą i dystrybutorem magazynu poświęconego gospodarce morskiej pt. „Obserwator Morski”, a aktualnie współpracujemy w różnym zakresie z takimi tytułami jak „Vox Medici” (biuletyn Okręgowej Izby Lekarskiej), „Kwartalnik Budowlany” (biuletyn Zachodniopomorskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa) czy „Echo Zachodniopomorskiej Wsi” (biuletyn Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej). Szczecin i okolice to główne obszary naszego działania, chociaż realizujemy usługi z całej Polski. Zapraszamy do współpracy!

Przewodniki

Albumy

Wydawnictwo książkowe Zapol

Czasopisma